Polish Community /Group/Support/Fanpage

W apce wchodzisz w ustawienia i patrzysz w dane osobowe - jak masz dane z Polski konto jest “polskie”.

Na stronie ewib.nbp.pl możesz sprawdzać w jakim (polskim) banku jest dane konto. To jest ewidentnie w Twoim banku.

Co więcej, ja właśnie z tego konta dostaję pieniążki jak przelew idzie z Revolut na mBank - zero prowizji bo to przelew krajowy, tylko od firmy która jest zarejestrowana w UK, ale ma w Twoim banku konto.

Kiedyś robiłem też przelew na konto w PKO BP, i tak samo to wyglądało - za darmo, przelew krajowy.

Bardzo dziwne, myślę, że musisz w swoim banku przedstawić podobne argumenty jak Ci napisałem.

Jak odrzucą Twoją reklamacje próbuj jeszcze raz, albo prelewaj kasę przez kogoś zaufanego kto ma konto w innym banku. Może jest tu ktośkto ma konto w PeKaO SA i potrafi podzielić siędoświadczeniami?

no właśnie do millennium dochodzi bez prowizji to samo do santandera, ale PeKo SA juz pobiera prowizje za odbior przelewu. Dzwonilem do millennium i powiedzieli ze widza ten przelew jako zagraniczny ale w TOiP dla konta 306° nie ma prowozji za odbior takiego przelewu… dlatego nie pobieraja kasy

niedz., 14 lip 2019, 12:18 użytkownik kylo32 via Revolut Community revolut@discoursemail.com napisał:

Hej @kylo32,
Jak rozumiem Twoje konto w Revolut jest zarejestrowane z Polskim adresem?

Kiedyś przelewy z Revolut’a do mBanku na pewno chodziły jako lokalne, polskie dla wszystkich użytkowników, teraz nie jestem pewien - ja, gdy próbuję wykonać przelew do mBanku, dostaję informację że przelew będzie wysłany jako SWIFT i że bank docelowy może pobrać prowizję.

(moje konto Revolut nie jest “polskie”)

Ja przelewałem z Revolut złotówki do:

  • Credit Agricole
  • PKO BP
  • Santander (BZWBK)
  • Citi
  • ING
  • Getin
  • Millennium
    i nigdy żaden z tych banków nie pobrał prowizji.
    Jeśli dostajesz kasę z konta w Polsce (a PeKaO SA niewątpliwie jest bankiem w Polsce) to przelewy przychodzące w PLN powinny być darmowe

Tak jest, mam konto zarejestrowane w Polsce. Ostatni przelew na mBank przyszedł 1 lipca i nie pobrana została żadna prowizja.

Polskie konta Revoluta są w Danske Banku w Warszawie

Ale to nie ma znaczenia dla przelewów wychodzących z Revolut- te są nadal obsługiwane przez Currency Cloud… i są wysyłane przez PeKaO SA III o/ Warszawa

3 Likes

w Danske Bank to konto w PLN tylko do zasileń, nie da sie z tego konta zrealizować przelewu wychodzącego.

1 Like

tak, to prawda. W związku z tym przelewy wysyłane z Revoluta są obsługiwane przez Currency Cloud… a to powoduje, że idą z PeKaO SA III o/ Warszawa, więc w dalszym ciągu powinny być darmowe

Ale tylko dla kont Revolut z PLN jako glowna waluta - dla kont zagranicznych uzytkownikow przelewy wychodzace w PLN ida jako SWIFT SHA

mozesz wyjasnic o co chodzi ze dla kont w PLN? wszystkie transakcji od cloud limited sa transkcjami zagranicznymi i banki posredniczace moga pobierac prowizje. Tak sie sklada ze wiekszosc bankow nie pobiera transakcji od przelewow w PLN ale taki PeKaO pobiera. Mam obecnie konto w millennium i ten bank nie pobiera oplaty mimo to ze w systemie widza iz jest to przelew z zagranicy

hej czy u was też jest tyle braków tłumaczenia w aplikacji? np. auto topup, top up, moments ago, payment from, payment to, refunded, pelno tego…

Zgłoszenie na chacie nie pomaga… nikt tego nie przetłumaczył już od ponad 2 miesięcy mimo kilku prób zgłoszeń

Używam apki w wersji angielskiej, więc nie widzę tych braków. Jeśli masz życzenie- możesz je tu zamieścić, a ja postaram się to ogarnąć “innymi kanałami” :slight_smile:

To niektóre z screeny z brakami tłumaczenia. Jak masz możliwość przekazania do odpowiedniej osoby, która ruszy temat to byloby milo. :slight_smile:

sob., 20 lip 2019, 21:36 użytkownik redi via Revolut Community revolut@discoursemail.com napisał:

Jaką masz wersję aplikacji?

6.1 beta 107 to wersja aplikacji

Witam, mam problem mam pieniądze na koncie karta aktywna można wypłacać PLN ale mam przewalutowane w EUR i chciał bym sobie wybrać w Polsce EUR z bankomatu ?
ING wypłaca w PLN
Euronet nawet ten z opcją PLN-EUR po włożeniu karty REVOLUTA wypłaca tylko w PLN, po włożeniu karty ING mogę wypłacić w PLN i EUR, istnieje jakiś bankomat w Polsce lub sposób żeby wybrać EURO w Polsce za pomocą tej karty ?

Chyba najprościej będzie przelać na Alior Kantor i wypłacić w oddziale jeśli masz taką możliwość. Niestety nie znam innego sposobu.

Bez dodatkowych opłat- tylko w kasie banku. W Euronet piszą wprost, że możesz wypłacić EUR pod warunkiem, że nie robisz tego z konta w EUR (muszą zarobić na przeliczeniach)