Polish Community /Group/Support/Fanpage

Są polskie darmowe (nie metalowe) karty Mastercard Revolut zgłaszające się jako złotówkowe ?

Standardowa MasterCard (niebieska) powinna się zgłaszać jako wydana w Polsce jeżeli masz konto zarejestrowane w Polsce.

1 Like

To zależy… generalnie wszystkie nowe karty Revoluta z logiem Mastercard są już lokalizowane w Polsce.
----edycja----
Oczywiście, jeśli masz polskie konto Revolut :slight_smile:

2 Likes

Witam
A czy jest jakaś opcja wpłaty gotówki PLN na konto?

Zakładając że masz konto Revolut z Polskim adresem, dostaniesz własny numer rachunku (IBAN z prefixem PL) - gotówkę możesz wpłacić:

  • na poczcie używając formularza wpłaty
  • wpłatą w kasie innego banku
  • w Żabce :wink:

Revolut nie ma placówek, nie ma też własnych wpłatomatów, ale mając numer konta można dokonać wpłaty gotówkowej, tak jak byś opłacał rachunki - kwota wpłynie na Twój rachunek Revolut w PLN.

1 Like

Hej,

Czy ktoś z Was ma jakieś ostatnie doświadczenia - ile kosztuje przelew z Revolut do mBanku (przelew w PLN)? Podobno od jakiegoś czasu wszystkie przelewy idą jako SWIFT, a chciałbym się zorientować jaka opłata została pobrana w przypadku Waszego przelewu (i przy jakiej mniej więcej kwocie przelewu)?

Hej, nie mam konta w mBank, ale czytałem, że to był chwilowy błąd parametryzacji przelewów (prowizja była ustawiona jako SHA, a nie jak wcześniej OUR). Podobno już poprawili. Do celów testowych zrobiłem dziś 5 przelewów do różnych banków (PKO BP, Santander, Millennium, Credit Agricole, ING). Wieczorem dam znać jak wygląda temat prowizji :wink:

-------edycja--------
Moje doświadczenia (z dnia 29.04.2019):

  1. PLN (z Revolut do PL)
  • ING- bez prowizji
  • Millennium- bez prowizji
  • PKO BP- bez prowizji
  • Credit Agricole- bez prowizji
  • Santander- bez prowizji
  1. EUR (z Revolut do PL)
  • ING- bez prowizji
  • PKO BP- 10 PLN prowizji
  • Santander- 5 PLN prowizji
  • Credit Agricole- bez prowizji
  1. GBP (z Revolut do PL)
  • ING- bez prowizji
    Wszystkie pozostałe- prowizja zgodna z tabelą
  1. CHF (z Revolut do PL)
  • ING- nie prowadzi walutowych w CHF
  • Santander- Jeśli masz kredyt w CHF- dla większości klientów bez prowizji, pozostali- zgodnie z TOiP
  • Wszystkie pozostałe- prowizja zgodna z tabeląj
4 Likes

Witam, od dłuższego czasu próbuje zamówić kartę.Kontaktowalem sie na czacie i podobno był jakiś problem techniczny.Mialem zaczekać na nowszą wersję aplikacji.Aplikacje mam zaktualizowaną a dalej nie mogę zamówić fizycznej karty.Nie mam możliwości wpisania kodu pin dla karty ponieważ jest to nieaktywne i aplikacja w tym momencie się zawiesza.Dziekuje za pomoc.Dodam , ze aplikację odinstalowalem i zainstalowalem na nowo.Usunałem tez wirtualną kartę.

Skąd jesteś? (z jakiej miejscowości) Jeśli to gdzieś koło Krakowa- mogę Ci pomóc przekazując nową, niespersonalizowaną kartę Revolut.

Witam
Dostałem nową kartę Mastercard. Pierwsza transakcja musi być z PINem. Poszedłem do pobliskiego sklepiku i chciałem zrobić transakcję z PINem, ale mi wyrzuciło błędny PIN. Sprawdziłem w aplikacji PIN i był dobry, wprowadziłem jeszcze raz i znów był błędny. 3 raz nie sprawdzałem. Czy ta pierwsza transakcja z pinem musi być w jakimś specjalnym terminalu ?

Takim, który odczyta czip- pierwsza transakcja musi być z użyciem czipu (nie może być zbliżeniowa). Taką właśnie wykonywałeś?

Było tak.
Najpierw spróbowałem zbliżeniowo, ale nie zadziałało.
Potem dwukrotnie próbowałem chip&pin, ale dostałem “pin nieprawidłowy”. Pin był prawidłowy i zgodny z pinem wyświetlanym w aplikacji.
Dziś znów poszedłem do innego sklepu i dwukrotnie próbowałem chip&pin i znów “pin nieprawidłowy”.
O co może chodzić ?

Napisałem do “live agent”, ale trafiła mi się jakaś zalatana i nierozgarnięta Maura, która po tym jak dwukrotnie napisałem, że jestem po 4 próbach chip&pin i kolejnych 10 minutach czekania napisała " czy próbowałem chip&pin?" . Przynajmniej sama z siebie potem przeprosiła. Ta obsługa klienta to jest nadal katastrofa.

test ostatniej szansy- spróbuj zmienić PIN (w bankomacie), lub wypłacić kasę z bankomatu…
Jeśli nie pomoże- zamówiłbym kolejną kartę i zawnioskował o anulowanie opłaty. Skąd jesteś?

Zgłosiłem się do infolinii i po godzinie z Maurą stanęło na tym, że karta jest prawdopodobnie uszkodzona. Anulowano ją i czekam na nową.

Ja robiłem przelew miesiąc temu PLN do PeKaO SA i pobralo 20zl prowizji za przelew 146 zl przychodzacy :frowning:

Bardzo dziwne, zawsze jak robię przelew do Polski w PLN to przychodzi z polskiego rachunku w PeKaO S.A. firmy pośredniczącej currency cloud. Przelew ostatnio robiłem na początku tego miesiąca

A konto Revolut masz z polskim czy zagranicznym adresem?
Wg supportu, moze to miec znaczenie

No do mnie tez doszedl tylko ze z prowizja z opisem ze to przelew transgraniczny i kwota sie zgadzala ale oplate PeKo sobie pobral, zlozylem reklamacje i jeszcze nie odpowiedzieli ale przejrzalem TOiP i oplate pobrali prawidlowo, jest tam zapis o uznaniach rachunkow w trybach SHA, OUR itd.
Wiec zapewne odpowiedz na reklamacje bedzie ze jest oplata pobrana prawidlowo zgodnie z TOiP.

sob., 13 lip 2019, 20:43 użytkownik kylo32 via Revolut Community revolut@discoursemail.com napisał:

Jesteś w stanie sprawdzić dokładnie z jakiego numeru konta przyszedł przelew? Jeśli by przyszło tak jak pisałem wcześniej, to to jest przelew krajowy. Jeśli przyszło z zagranicy to mogli pobrać, ale wtedy to tak jak pisał Karol, może masz konto :r: zagraniczne?

Ja mam konto w PLN w Revolut ale w sumie, nie wiem czy to konto zagraniczne czy polskie w tym Revolut jak to sprawdzic? Myślałem, ze Revolut przesyła elixirem lub OUR tak by opłat nie było… nawet strach płacić rachunki revolutem bo odbiorca nie otrzyma pełnej kwoty…

nr rachunku w przelewie przychodzacym
30124010401111001058029300
The Currency Cloud Limited

164 Bishopsgate

London, EC2M 4LX

United Kingdom

niedz., 14 lip 2019, 09:57 użytkownik kylo32 via Revolut Community revolut@discoursemail.com napisał: