Info for Bulgarians ( Информация за български потребители )

Така, днес дори с виртуална мастър кард и Gpay, пак същата грешка на “Уникредит” терминал и в Лидл. Пробвах в Била, там мина… Надявах се врътката с MasterCard да минава но уви…

1 Like

Здравей, може ли да споделиш, има ли при теб номер на виртуална сметка в gPay. При мен липсва а мисля че е важно.

И с Апъл пей е така, МС няма проблем, с Виза за същите ПОС проблеми. Дано фикснат бързо ама не се знае дали другите страни имат същия проблем ако сме само ние кофти…

1 Like

Комуникацията трябва да е между виза и Борика, лошото е че докато услугите не влязат официално няма кой да тормозим за да го оправят.
Иначе с Apple Pay и MC и аз нямам проблем, минавам навсякъде.

2 Likes

Имам виртуален номер. Смени езика, може да е от броя символи да не може да го изпише.

А иначе в крайна сметка комуникацията ще трябва да е между Google и Борика (защото при мен и с MC не минават, просто терминалите на признават виртуалния номер на Гугъл) което значи, че ще трява да чакаме GPay официално да стъпи тук… 2025 може и да ни огрее…

1 Like

Здравейте, някой има ли проблеми с online плащания ?
Като чета на горе някой хора имат проблеми.
Мен ме интересува дали ще има проблеми при плащания Online например, Emag,…
И с физическа карта има ли проблеми при теглене на пари от банкомат ?

няма проблем!

202020

1 Like

Току що в Лидл успях да платя с GPay и физическа Виза. Но на уникредит (кауфланд) не ми приема нито физическа на Виза нито виртуална на Мастъркард

Dear @anon33247966 and @larysa.stachowicz,

thanks for looking up the issue about Revolut card acceptance 2 years ago. I’m writing to you about a similar issue with Apple Pay service. I know Apple Pay is not currently supported in Bulgaria, but I had several notifications to my knowledge from people from UK traveling here. They can use Apple pay on some POS, but on POS operated bu BORICA it gives “wrong card number”. Since BORICA is operating on a whitelist method I think they need to feed the BIN or Apple Pay info in order for the service to work.
We had similar cases with Monese and N26 but they probably contacted BORICA and the issues are resolved. I hope in order to increase the :r: acceptance via Apple Pay for the many tourists coming here, it will be great if you can forward this info to your technical team and contact BIROCA ( [https://www.borica.bg](https://www.borica.bg/; office@borica.bg).

As I mention N26 and Monese already resolved this issue and their acceptance via Apple Pay is everywhere now. I really hope :r: will do the same.

:slight_smile: :r:

5 Likes

Току що успях да платя с GPay в KFC - терминал на уникредит, който преди ми даваше грешка. С физическа Visa с UK бин съм. Някой друг, ако може да пробва на борика терминалите да не би да са оправени нещата

1 Like

Не мисля явно си имал късмет. На мен в Кауфланд (УниКредит) ми даде невалиден номер на картата. На терминал на ДСК работи

И в кауфланд ми мина плащането, както и в Шелл (само не знам те с какъв терминал са) и в Лидл. Но за сега Визата ми мина навсякъде където пробвах. И на мен преди в Кауфланд ми даваше невалиден номер, но днес мина.

Много странно. Точно в този Кауфланд днес към 6 ми даде невалиден номер. Явно визите вече работят. Хубавото е, че имам и виза и ще я направя нея да е по подразбиране.

Виртуална MasterCard ми я отказва и в лидл с грешка “Невалиден Номер”, но визата (физическата) вече минава навсякъде където съм пробвал. Явно визите са ги оправили

Моята физическа МС от началото минава навсякъде, според мен са оправили физическите първо МС и Виза или на транжове първо по-старите, а виртуалките са някакви по-нови.

Virtual MC still does not work on terminals operated by BORICA :frowning: I’ve sent an email to BORICA and they answered that I should contact the card issuer. Hopefully Revolut Team will contact them so BORICA can whitelist Revolut’s Apple Pay BINs just like Monese/N26 did!

Да. Работят само пластиките .Виртуалките не ги приема.

Мията виртуалка Виза бачка с Апъл пей и на Борика но е издаване преди 1 година.

Успях да добавя вчера виртуална и физическа карта Visa към Google Pay. Допреди няколко дни това не ставаше. В момента съм в чужбина и не мога да пробвам дали минава на терминалите в България,но като се прибера ще пробвам и ще дам обратна връзка. Акаунта ми е с български адрес, картите са издавани преди година с ОК бин.

Чудя се кога някои от банките ни ще поддържат Apple Pay. :thinking:
Съседите от Румъния влезнаха директно с 4 банки. :slightly_smiling_face:
Засега е доста тихо при нас… някой да знае нещо по въпроса?

1 Like