Polish Community /Group/Support/Fanpage

Yoyoyo.
Pytanka szybkie:

  1. Moge kwote aktywacyjna przelac z konta kolegi?
  2. Jesli tak czy moge bez obaw przyjmowac wynagrodzenie na revoluta w gbp od pracodawcy? Akcja dzieje sie w UK :stuck_out_tongue:
    Pozdrawiam.
2 Likes

Witam, wymieniłem dzisiaj tj. 27 maja około godziny 22:00 PLN na EURO kurs był 1euro=4.2766pln
Wymieniłem 600 EUR x 4,2766 = 2565,96 a z konta pobrało mi 2603,47 PLN, dlaczego?

Mam pytanie odnośnie płatności w Chorwacji w walucie HRK. Doładowałem konto Revolut dolarami $. Mam tam też złotówki i EUR. Płacąc w Chorwacji lub wyciągając tam pieniądze z bankomatu, która waluta będzie domyślna, tzn. w jakiej walucie zostanie obciążona karta Revolut ?

Witam, wymieniłem PLN na EURO kurs był 1euro=4.2766pln
Wymieniłem 600 EUR x 4,2766 = 2565,96 a z konta pobrało mi 2603,47 PLN, dlaczego?

A jak z płatnościami w Chorwacji (kuna chorwacka), mając PLN na koncie przewalutuje mi na kuny po kursie podanym w Revolut?

Witam. Wczoraj zamówiłem kartę z normalnym czasem przesyłki bez śledzenia. Trochę żałuję, że nie skorzystałem z opcjii ekspresowej (ze śledzeniem) bo w przyszłym tygodniu wyjeżdżam i właśnie ze względu na wyjazd założyłem karte. Czy jest jeszcze możliwość za dopłatą otrzymania przesyłki ekspresowej?

Chciałem revoult podać na giełdzie conbase i do weryfikacji muszę dokonać przelewu na drobną kwotę na podane konto conbaic. Chciałem przesłać 1 euro, ale nie mogę widzę, że dokonać mogę od 10 euro a to bez sensu czy można to jakoś ominąć i wysłać 1 euro ?

Co masz na myśli jako “opłata aktywacyjna”?

Teoretycznie dostajesz konto w GBP, dostajesz IBAN i BIC więc możesz :slight_smile:.
Spróbowałbym najpierw zrobić sobie testowy przelew z normalnego konta na to Revolutowe i zobaczyć jak to działa.

A moje pytanie jak to jest z wiekszymi kwotami. Chcialbym sobie przekac jakies 2500 euro zeby wymienic bo lepszysz kursie niz na mkantorze w banku. Ktos probowal? Troche sie boje ze cos pojdzie nie tak a malo pieniedzy to nie jest

Przy większych sumach mogą ci dać weryfikację i będziesz musiał jakoś potwierdzić źródło dochodów.

Witam mam problem pobrałem aplikację Revolut wpisuję numer telefonu oraz wybieram 4 cyfrowy kod i aplikacja mi pisze że coś poszło nie tak, spróbuj później o co chodzi. jak mam założyć konto.

Mam problem. Jestem obecnie w Wielkiej Brytanii i założyłem konto Revolut na numer brytyjski. Potwierdziłem tożsamość z polskim obywatelstwem i prawem jazdy. Wsystko ok. Postanowiłem dodać konto polskie i tak zrobiłem. Przelałem na konto revolut pozostałe 30 zł z poskiego konta bankowego za pomocą karty i wyskoczyła mi możliwość zamówienia karty. Przeszedłem wsystkie kroki miałem możliwość ustalenia pinu do karty i dotarłem do okna wysyłki. Przerwało mi połączenie z internetem na dłuższą chwilę więc wyłączyłem apke z nadzieją że będę mógł później dokończyć zamówienie. No ale teraz jak włączę apke to mam jedynie 0£ na koncie brytyjskim co jest ok bo doładowałem polskie, na którym mam to 30zl co też się zgadza. Sęk w tym ze nie mogę utworzyć już ponownie karty nawet wirtualnej bo wyskakuje mi okienko że muszę wpłacić 10£. Jak wchodzę w konto brytyjskie to w pierwszej zakładce mam przycisk Aktywuj konto. Po naciśnięciu wyskakuje błąd, aby spróbować później. Nie mam żadnego numeru konta ani nic podobnego, natomiast w zakładce swift mam numer ten sam co w koncie polskim, czyli dane do banku Lyods. Co mam zrobić w tej sytuacji?

dodatkowa marża Revoluta za przewalutowania w weekend ?

Mam pytanie odnośnie płatności w Chorwacji w walucie HRK. Doładowałem konto Revolut dolarami $. Mam tam też złotówki i EUR. Płacąc w Chorwacji lub wyciągając tam pieniądze z bankomatu, która waluta będzie domyślna, tzn. w jakiej walucie zostanie obciążona karta Revolut ?

Kolejność jest następująca:

  • waluta lokalna jeżeli jest
  • konto domyślne (PLN)
  • konto z największym saldem

Więc jeżeli masz wystarczająco złotówek do pokrycia całej transakcji, to kwota zostanie pobrana z salda PLN

Czyli jesli np mam 80 eur, 20 pln i 1000$ a mam do zaplaty powiedzmy 100 kun czyli 60 zl to nie sciagnie tego z euro ani ze zlotowek bo jest ich za malo tylko od razu z Usd ?

Witam.
Czy istnieje sposób, by sprawdzić szczegóły przelewu bankowego, który doładował mi konto?
Chciałbym wiedzieć kto, z jakiego konta i w jakiej walucie przelał mi pieniądze na konto Revolut.
Nie chodzi o to że nie wiem kto ale o to, że nie mam na to żadnego dowodu.
Przykładowo Jacek i Placek mają mi przelać 10zł skąd wiem od kogo otrzymałem pieniądze?
Z góry dzięki i pozdrawiam.

1 Like

Dzieki za wyjasnienie. Tak sie wlasnie zastanawialem czy na wyjazd do Chorwacji warto w ogole kupowac dolary czy wystarcza zlotowki, bo na biezaco beda przewalutowywane…

Jaki jest roczny limit? W jaki sposób można ewentualnie potwierdzić źródło dochodu?