Nikolaos Kordis

I don’t understand how I can transfer money to the beneficiary account of my Revolut card in order to top up the card via the bank account. I tried to transfer money from my personal Greek depository bank account but this is not working because the Revolut beneficiary account is not a depository account according to my bank here in Greece. Please inform me about the ways to move money to the beneficiary Revolut account.
Thanks in advance!

είσαι καινούργιος;μόνο με Εθνική δουλεύει το ΙΒΑΝ LT.


Αυτά είναι τα στοιχεία που θα χρησιμοποιήσεις με αιτιολογία τα 8 τελευταία ψηφία του LT IBAN οπωσδήποτε αυτά και οπωσδήποτε από λογαριασμό που είσαι δικαιούχος για λογαριασμό εκτός Εθνικής.

Σε ευχαριστώ! :slight_smile: Βέβαια ο λογαριασμός που δίνεις ως παράδειγμα αφορά Αγγλική λίρα ή Αμερικάνικο δολλάριο. Ο LT λογαριασμός αφορά Ευρώ. Επίσης γιατί χρειάζεται αιτιολογία τα 8 τελευταία ψηφία του LT λογαριασμού; Τέλος το τελευταίο μέρος δεν το κατανοώ “οπωσδήποτε από λογαριασμό που είσαι δικαιούχος για λογαριασμό εκτός Εθνικής”. Αφού αναφέρεις οτι λειτουργεί μόνο απο λογαριασμό Εθνικής και επίσης και εγώ έχω ήδη τσεκάρει απο λογαριασμό ALPHABANK & ΠΕΙΡΑΙΩΣ που είμαι δικαιούχος και δεν λειτουργεί…μήπως το έχεις προσπαθήσει απο Eurobank?

Τα έχεις μπερδέψει αρκετά.Τι καθεση θες να κάνεις;Σου εξηγώ ότι θα βάλεις αυτά τα στοιχεία για να βάλεις ευρώ πολύ απλα.Το LT IBAN λειτουργεί μόνο στην Εθνική.Για όλες τις άλλες ισχύει ο τρόπος που σου περιεγραψα αναλυτικά.Δεν σου λέω κάποιο πείραμα,ούτε σου έφερα παράδειγμα,σου λέω τον παλιό τρόπο που δεν γνωρίζεις επειδή άνοιξες τώρα λογαριασμό.